RAMAZAN BAYRAMI’NDA KAFKASLAR TURU // 2 – 8 HAZİRAN 2019

RAMAZAN BAYRAMI’NDA KAFKASLAR TURU

 KARS & GÜRCİSTAN & ERMENİSTAN

 6 GECE 7 GÜN // 02 – 08 HAZİRAN 2019

 1.GÜN (İSTANBUL – KARS – GÜRCİSTAN) 230 km 

Sabiha Gökçen’den Anadolujet’in 13.50 uçağıyla Kars’a hareket. 15.45’te vardığımız Kars’ta havalimanında rehberimiz ile buluşup Çıldır gölü manzarası eşliğinde Aktaş sınır kapısından Gürcistan’a geçiyoruz.  Daha sonra Borjomi şehir turu yaptıktan sonra konaklama Borjomi’deki otelimizde.

2.GÜN (BORJOMI – TİFLİS) 165km 

Otelde alınacak kahvaltı sonrası Sabah kahvaltısı sonrası Gori şehir turu ve Stalin Evi ve Müzesi gezisi ardından Antik MTSKHETA şehri gezisi.

Ardından panoramik Tiflis manzarasını izleyebileceğimiz Teleferik Turu(extra). Ünlü Kartlis Deda Heykeli ve Tiflis Kalesi gezisi sonrası Kral Vakhtang  Gorgasali Heykeli ve  Avrupan’nın 3. Büyük Katedrali olan Sameba Katedralini gezip Gürcü lezzetlerini tadabileceğimiz bir restoranda öğle yemeği.

Osmanlı dönemi Cami ve hamamları, Surp Kevork Kilisesi, Özgürlük Meydanı ve Heykeli, Rustavelli Caddesi gezileri. Konaklama Tiflis’teki Otelimizde.

3.GÜN (TİFLİS – ERİVAN) 300km 

Sabah kahvaltısı sonrası Bagradashen sınır kapısından Emrenistan’a geçiyoruz. Doğal güzelliğiyle Dilijan kasabasında yürüyüş ve alışveriş imkanı.

Ardından yaklaşık 2000m yükseklikteki Sevan Gölü manzarasının tadına varıp Sevanavank Manastırı’nı geziyoruz. Ermeni Ana heykeli gezisi sonrası Erivan’daki otelimize varıyoruz.

Dinlenmenin ardından akşam yemeği ve şehir turu için lobide buluşma. Konaklama otelimizde.

 4.GÜN (ERİVAN)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası dünyaca ünlü eserlerle donatılmış açık hava müzesi Kaskatlar gezisi, Soykırım Anıtı ve Müzesi gezisi. Öğle yemeği molasının ardından otantik Vernisaj pazarında alışveriş imkânı, Erivan Arkeoloji ve Etnografya müze gezisi. Akşam konaklama Erivan’daki otelimizde. 

5.GÜN (KHOR VIRAP – ARARAT – ERIVAN) 170km

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Khor Virap ve Ağrı Dağı (Ararat) manzarası,

Ermenilerin Vatikanı olarak bilinen Echmiadzin (Gayane, Hripsime) ve Zvartnos Katedrali gezisi ardından öğle yemeği molası. MS. 1 yy inşa edilen bir pagan tapınağı olan, aynı zamanda  Ermenistan ve eski Sovyetler döneminin Yunan-Roma tarzı sütunlu tek binası özelliğini taşıyan Garni Tapınağı ve UNESCO Dünya Mirası alanı olan Geghard Manastırı gezileri ardından Erivan’daki otelde konaklama.

 

6.GÜN (ERIVAN – KARS) 456km

Sabah kahvaltısı sonrası panoramik Gümrü şehir turu ve Bavra Sınır kapısından Gürcistan’a daha sonra da Türkiye’ye geçiş yapıyoruz. Yol üstünde vereceğimiz molaların ardından Kars’a varıyoruz. Kars şehir turu ardından konaklama Kars’taki otelimizde.

 

7.GÜN (KARS – ISTANBUL) 

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası antik ANİ şehrini, 12 Havariler Kilisesi’ni gezip alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kars Havaalanına hareket ediyoruz. Anadolujet Havayolları’nın saat 16.30 uçuşuyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. 16.45’te İstanbul’a varıyoruz.

 

GEZİ ÜCRETİ 4* OTELLERDE 6 GECE ÇİFT KİŞİLİK ODALARDA ODA KAHVALTI KONAKLAMA, REHBERLİK VE GEZİLER DAHİL 1000USD’DIR.

TEK KISI KONAKLAMA FARKI 320USD’DIR.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • 6 gece 4* otellerde oda kahvaltı konaklama,
 • Lüks araçlarla ulaşım,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Ermenistan’da lokal rehberlik hizmeti,
 • Yurtiçi ve yurtdışı zorunlu seyahat sigortaları,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
 • Ermenistan vizesi,
 • Yurtdışı çıkış harçları,
 • Megalo Tour organizasyon güvencesi 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 

 • Uçak biletleri,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Otel ekstraları,
 • İstanbul’da havalimanı transferleri (Bakırköy / Mecidiyeköy ve Kadıköy için gidiş-dönüş transfer ücreti kişi başı 10USD’dır.)

 

ÖNEMLİ NOT:

 • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Ermenistan vizesi için pasaportların okunaklı scan edilmiş halleri acenteye ulaştırılmalıdır.