KAPADOKYA TURU // 31 EKİM – 3 KASIM 2019

MEGALO TOUR

 OTOBÜSLÜ GÖREME – KAPADOKYA – KAYSERİ TURU

31 EKİM – 3 KASIM 2019 // 2 GECE 3 GÜN

PERŞEMBE – PAZAR

31 EKİM 2019- HAREKET YERLERİ:

22.00 Bakırköy Ömür Plaza Önü

22.30 Mecidiyeköy Viyadük İETT durağı önü ( Halkbank önü )

23.00 Kadıköy evlendirme dairesi önü

 (Kalkış saatinden 10 dk önce gelinmesi rica olunur.)

 

1 KASIM // 1.GÜN (İSTANBUL – IHLARA VADİSİ – GÖREME )

Aksaray’da kahvaltı molamızı verdikten sonra Ihlara vadisine doğru yolculuğumuz devam ediyor. Ihlara vadisine girişimizle müze kartı olmayan misafirlerimiz kartlarını alıyor ve vadi gezisi başlıyor, Ağaçaltı, Yılanlı Kilise gibi durakları gezerek vadi turumuzu tamamlıyoruz. Göreme’ye doğru yola çıkıyoruz, varışımız ile birlikte öğle yemeği molası veriyoruz. Güvercinlik vadisine gidiyor ve panoramik olarak vadiyi geziyoruz. Bölgenin çok değerli taşlarının sergilendiği onyx atölyelerini ziyaret ediyoruz. Büyüleyici manzaraya sahip o ağacın altını ziyaret ediyor ve fotoğraf molası veriyoruz. 3 başlı peribacalarının olduğu özel bir vadi olan Paşabağ ( Keşişler ) vadisine geçiyoruz. Peribacalarının oluşumunu en iyi göreceğimiz bu vadiyi gezdikten sonra vadiye yakın Dervent Vadisini (deve vadisi ) de geziyoruz. Sonrasında otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2 KASIM // 2. GÜN ( GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÇAVUŞİN  )

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası 20 civarında kilise, 7 yemekhane, manastırlar ve kilerler bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz.

Gezimizin sonrası Kapadokya’nın Çanak çömlekle meşhur bölgesi Avanos’a geçiyoruz. 4000 yıllık çanak çömlek sanatının inceliklerini öğrenmek için atölyemizi ziyaret ediyoruz. Gezimizin bitiminde öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği bitiminde kayaların  oyulması ile yapılmış olan Çavuşin kasabasını geziyoruz ardından Üçgüzeller bölgesinide rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra dünyaca ünlü Kapadokya şarabı hakkında bilgi almak ve alışveriş yapmak için Turasan şarap mahzenini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası Mustafapaşa ilçesini ve bölgenin 4 büyük vadisine hâkim Uçhisar Kalesini panaromik olarak gezdikten sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 KASIM // 3.GÜN ( DERİNKUYU (KAYMAKLI KÖYÜ )-HACIBEKTAŞ -İSTANBUL )

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası bavullarımızı alarak otelden ayrılıyoruz. 4 km.lik alana yayılmış olan 90 metre derinliği ile 20.000 kişinin yaşayabileceği Derinkuyu (Kaymaklı) yeraltı şehrini ziyaret ediyoruz.

Mimarisi ile hala insanları büyüleyen bu şehri rehberimizin anlatımları ile geziyoruz. Gezimizin sonrası kültürümüzde büyük yeri olan ve yeniçerilerin piri Hacıbektaş Velinin türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesini ziyaret ediyoruz. Türbe gezimizde Balım sultan türbesi, Güvenç Abdal türbesi, Hacı Bektaş-ı Veli türbesi, Kırklar meydanı, Pir evi, Üçüncü avlu, Kiler evi, Meydan evi, Aş evi, Dergah avlusu, Nadar avlusu gezilerimizi rehberimiz eşliğinde yapıyoruz. Tur bitiminde dönüş yolculuğumuz başlıyor. Ankara üzerinden gerekli molalar verilerek İstanbul’a varışımızı gerçekleştiriyoruz. Geç saatlerde İstanbul’a varışımız ile bir başka Megalo Tour organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşma…

GEZİ ÜCRETİ 4* OTELDE ÇİFT KİŞİLİK ODALARDA YARIM PANSİYON KONAKLAMA, REHBERLİK VE GEZİLER DAHİL 860TL’DİR.

Tek kişi konaklama farkı 200 TL’dir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

  • Ürgüp’te 2 gece Ramada by Wyndham Cappadocia Hotel’de yarım pansiyon konaklama,
  • Açık büfe 2 sabah kahvaltısı,
  • Açık büfe 2 akşam yemeği,
  • Araç içi ikramlar,
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri,
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Öğle yemekleri,
  • Akşam yemeklerinde alınan içecekler,
  • Müze ören yeri giriş ücretleri (Müze kart geçerlidir )
  • Özel harcamalar ve otel ekstraları,

 

 

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:

Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak fotoğraf makinesi, güneş kremi, rahat kıyafetler, yağmurluk.