EN GÜZEL ZAMANINDA KARADENİZ TURU // 14-21 HAZİRAN 2019

KARADENİZ’İN EN GÜZEL ZAMANINDA

MEGALO TOUR’DAN KARADENİZ TURU

 

14-21 HAZİRAN 2019 // 6 GECE 7 GÜN

“KASTOMU – SİNOP- ORDU – GİRESUN – TİREBOLU – TORUL – KARACA MAĞARASI – ZİGANA – HAMSİKÖY- ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ – ZİLKALE – SARP – BATUM – RİZE – TRABZON – AYASOFYA – AKÇAABAT – VAKFIKEBİR – KULAKKAYA YAYLASI – YASON BURNU – BOLAMAN – SAMSUN – AMASYA ”

Kalkış yerleri ve saatleri;

 

22,00 Bakırköy incirli Alfemo önü

22,30 Mecidiyeköy Viyadük durağı önü

23,00 Kadıköy evlendirme dairesi önü

1.GÜN // 14 HAZİRAN CUMA VE 15 HAZİRAN CUMARTESİ

 

İSTANBUL- KASTOMONU – SİNOP CEZAEVİ – HAMSİLOS FİYORDU – AKLİMAN

 

Turumuz saat 22:00’de İstanbul’dan hareket ile başlayacaktır. Sabah erken saatlerde Kastamonu’ya geliyoruz. Ilgaz Dağı eteklerinde, Karaçomak Deresi kenarında kurulan şehir meydanında otobüsümüzden iniyor ve ekstra kahvaltımızı alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Kahvaltımızın ardından şehir gezimize ilk olarak Kurtuluş Savaşı’nda gösterilen fedakârlık ve cesaretin sembolü olan Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Köprüsü üzerinden yürüyerek Nasrullah Meydanı’na geliyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un hutbe verdiği Nasrullah Camii’ni ve şadırvanını gezip serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası rotamız ülkemizin en kuzeyinde bulunan sakin ve güzel şehir Sinop. Meşhur Sinop mantısının tadına bakmak için restoranımıza geçiyoruz. Sabahattin Ali’den Ruhi Su’ya çok sayıda ünlünün mahpusluk yaşadığı “deli dalgaların duvarlarını yaladığı” ünlü Sinop Cezaevi’ni gezeceğiz. Ülkemizde sadece Sinop’ta bulunan Hamselos fiyordunu ziyaret ettikten sonra Samsun’a yolculuğumuz devam ediyor. Konaklamamız ve akşam yemeğimiz Samsun Serra Hotel. İlk gün yorgunluğumuzu daha güzel bir otelde atamazdık…

2.GÜN // 16 HAZİRAN PAZAR

GİRESUN KALESİ – TOPAL OSMAN ANITI – TORUL – KARACA MAĞARASI – ZİGANA – HAMSİKÖY – TRABZON 

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası günün ilk rotası Giresun. Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun’da, tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi’ndeki anıt mezarını ziyaret edecek, hem de Karadeniz’in tek adası Giresun Adası’nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz noktadan çaylarımızı yudumlarken manzaranın tadını çıkaracağız. Öğle yemeğinde meşhur Giresun pidesi. Daha sonra Harşit Vadisi boyunca Karadeniz’in ormanlarına, dağ yapılarına ve kendine özgü yerleşim birimlerine tanık olacağız. Manzaralar eşliğinde Gümüşhane’nin Torul ilçesinde bulunan UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağımız Karaca Mağarası’nı gezeceğiz. Sert Doğu Anadolu iklimini ılıman Karadeniz ikliminden adeta bir set gibi ayıran Zigana Tüneli’nden geçerek güzeller güzeli Hamsiköy’ü göreceğiz. Yöreye özgü sütlaç ile ağzımızı tatlandırıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Vakfıkebir Ramada Otel’de. Dileyen misafirlerimiz Trabzon şehir merkezinde vakit geçirebilir.

3.GÜN // 17 HAZİRAN PAZARTESİ

   UZUNGÖL – KİREMİTLİ KÖPRÜ –TİMİSVAT KEMER KÖPRÜ- FIRTINA DERESİ – AYDER YAYLASI – KALEGON – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

 Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısından sonra Uzungöl’e hareket. Yolumuz üzerinde bulunan çay fabrikasını geziyor, çayın bahçeden soframıza gelene kadar geçirdiği serüvene şahit oluyor ve dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkanı sunuyoruz. İsviçre Alpleri’ni aratmayan güzellikteki Haldizen Çayı’nın heyelanla biriktirdiği su, bu mucize yerin oluşumunu sağlamış. Göl etrafında yapılacak keyifli yürüyüş ve serbest zaman sonrası, yöresel öğle yemeğinin alınması. Yol üzerinde yapısı ile bölgedeki diğer köprülerden farklı olan Kiremitli Köprü’nün (Hapsiyaş) fotoğraflanması. Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder’e yolculuk başlıyor. Hava şartları ve zaman müsaitliğine göre Fırtına Vadisi’nde rafting yapma fırsatı. Sonrasında bölgenin en güzel taş kemer köprülerinden biri olan Timisvat Taş Kemer Köprü’nün görülmesi ve cennet Ayder Yaylası’na hareket. Ayder Yaylası’nın simgesi olan Gelintülü Şelale’sinin görülmesinin ardından yaylada serbest zaman ve dileyen misafirlerimiz için zipline yapma imkanı. 2 günlük konaklama ve akşam yemeği Ayder Yaylası’nın en iyi oteli olan Ayder Haşimoğlu Otel‘de. Dileyen misafirlerimiz için kaplıcaya girme imkanı. Akşam yöre folklorunun en güzel örneklerinden olan tulum ve horon gösterilerine sizlerde katılacak ve ritme ayak uydurarak yöre insanının sıcakkanlılığına tanık olacaksınız…

4.GÜN // 18 HAZİRAN SALI

ÇİNÇİVA – ZİLKALE- PALOVİT ŞELALESİ- SARP – BATUM – AVRUPA MEYDANI – TİYATRO MEYDANI – ALTIN POST ANITI – ARDAGANİ GÖLÜ

 

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası Lazların ve Hemşinlilerin memleketini yakından tanımak adına yörenin en büyük ve en eski köprüsü olan; Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü gördükten sonra tarihi Trabzon- Tebriz ticaret yolunun karakollarından olan Zilkale’yi ziyaret edeceğiz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit Şelalesi’nin görülmesi. Çamlıhemşin merkezde yöresel ürünler (peynir, tereyağı vs) için alışveriş imkânı. Fırtına Deresi üzerinde alacağımız öğle yemeği sonrası kısa bir yolculukla Sarp Sınır Kapısı’ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçeceğiz. Tarihi Gonyo Kalesi’ni panoramik olarak gördükten sonra Avrupa Meydanı’nı, Tiyatro Meydanı’nı ve Altın Post Anıtı’nı kent içinde yapacağımız yürüyüş sırasında göreceğiz. Akşam yemeğimizi Batum’da yöresel olarak alıyor, yemek sonrası Ardagani Gölü’ne hareket ederek ışık gösterilerini izleyip bu unutulmaz günü ve geceyi sonlandıyoruz. Konaklama için gümrük işlemleri ve sınır geçişinden sonra Ayder Haşimoğlu Otel‘e hareket.

5.GÜN // 19 HAZİRAN ÇARŞAMBA

RİZE – SÜRMENE – TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA – AKÇAABAT – KULAKKAYA YAYLASI

 Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası Rize’ye özgü bir dokuma olan Rize bezinin tanıtılacağı bir fabrikayı ziyaret edecek ve dileyen misafirlerimiz için alışveriş imkânı sunacağız ve sonrasında Trabzon’a hareket edeceğiz. Yol üzerinde takası ve bıçaklarıyla ünlü ilçemiz Sürmene’de bıçak alışverişi yapacağız. Anadolu’nun üç Ayasofyası’ndan biri olan Trabzon Ayasofya’sını ziyaret ediyor ve bugün sadece Trabzon’da yapılabilen kuyumculuk dünyasının en tanınmış işleme metodu olan Kazaziye sanatının inceliklerinin anlatılacağı bir atölyeyi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Akçaabat köftesi yiyecek ve bu lezzeti uzun süre unutmayacağız. Turumuz denizden 1.650 m. yükseklikte bulunan Giresun Kulakkaya Yaylası’na hareket ile devam ediyor. Konaklama ve akşam yemeği ilginç mimari yapısı, organik ürünleri ile otantik bir ortam yaratan Zifin Otel’de.

6.GÜN // 20 HAZİRAN PERŞEMBE

BELEN TEPESİ – ORDU BOZTEPE – YASON BURNU – BOLAMAN – SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – İLKADIM ANITI – ATATÜRK ANITI – AMASYA

 

Organik, zengin açık büfe kahvaltı sonrası yaylanın güzelliklerini keşfetmek için yürüyüşe çıkıyoruz. Rotamızı Karadeniz’in en güzel kentlerinden olan Ordu’ya çeviriyoruz, kenti kuşbakışı görebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle çıktıktan sonra bu muhteşem manzara karşısında elbette bir çay içimlik vaktimiz olacak. Fındık ve ürünleri alışverişi için serbest zaman. Yunan mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Argonotlar’ın maceralarının yaşandığı Yason Burnu ve Kilisesi’ne hareket edeceğiz. Bolaman Virajlarını takip ederek, Samsun’a varış kentin simgesi haline gelmiş Bandırma Vapuru ve İlkadım Anıtı’nı gördükten sonra, ünlü heykeltıraş Krippel’in elinden çıkmış Atatürk Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Samsun’dan güneye inerek öğleden sonra Şehzadeler Şehri Amasya’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Amasya Taşhan Otel‘de…

7.GÜN // 21 HAZİRAN CUMA

AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ – İSTANBUL

 

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrası Şehzadeler Şehri Amasya’yı gezmeye başlıyoruz. Amasya’da Kral Kaya Mezarları’nın panoramik olarak görülmesi, Arkeoloji Müzesi’ni, Bayezid Külliyesi’ni (mevcut tadilat bitene kadar panoramik olarak görülmesi) gezdikten sonra Yeşilırmak boyu yapılmış Osmanlı evleri arasında yöresel öğle yemeğimizi alıyor ve yola koyuluyoruz, gerekli molaları vererek İstanbul’a varış.

 

HERŞEY DAHİL ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • Tur otobüsü ile ulaşım ve sıcak soğuk ikramlar,
 • 6 gece yarım pansiyon konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltıları (6),
 • Akşam yemekleri (6),
 • Seyahat sigortası,
 • Milli park giriş ücretleri,
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Ordu Boztepe’ye teleferikle çıkış ücreti,
 • Zilkale’ye çıkış için minibüs ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı,

 

 

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Rafting ve zipline ücretleri,
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Özel harcamalar

 

 

  BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:

Spor ayakkabısı, yağmurluk,güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.

 

 GEZİ ÜCRETİ

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişilik Oda Odada Üçüncü

Kişi

0-2 Yaş

Çocuk

3-6 Yaş

Çocuk

7-12 Yaş

Çocuk

1950TL 2360TL 1750TL Ücretsiz 1150TL 1550TL

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

***        GÜRCİSTAN GİRİŞİNDE ÜZERİNDE TC KİMLİK NUMARASI OLAN (BEBEKLER DAHİL FOTOĞRAFLI) NÜFUS HÜVİYET CÜZDANI GEREKTİĞİNDEN, SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA KİMLİKLERİNİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ! FARKLI KİMLİK KARTLARI (EHLİYET VS.) İLE GEÇİŞ YAPILMAMAKTADIR! YIPRANMIŞ VE SOĞUK MÜHÜRÜ

HİSSEDİLMEYEN KİMLİK KARTLARIYLA GEÇİŞ YAPILAMAMAKTADIR.

****      18 YAŞINDAN KÜÇÜK KATILIMCILARIN GÜRCİSTANA GEÇİŞLERİNDE ANNE VEYA BABASINDAN BİRİNİN BİLE

YANINDA OLMAMASI DURUMUNDA NOTER ONAYLI MUVAFFAKATNAME BELGESİ GEREKMEKTEDİR.

**** SÜREKLİ OLARAK KULLANILAN İLAÇLARINIZ VAR İSE GÜRCİSTAN GEÇİŞİ SIRASINDA YANINIZA RAPORUNUZU

ALMAYI UNUTMAYIN.