Dikili-Midilli Turu (2 Gece3 Gün)

Karşı Ada Midilli’de Yaz Keyfi ..

Dikili-Midilli Turu (2 Gece3 Gün)

1.GÜN : İSTANBUL-DİKİLİ-MİDİLLİ

23.00 Bakırköy Ömür Plaza Önü

23.30 Beşiktaş Yıldız Camii

24.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Balıkesir, Edremit yol güzergahı izleyerek Ayvalık yada Dikili’ye varış. (Susurluk tesislerinde mola )

2.GÜN: DİKİLİ –MİDİLLİ

Sabah saatlerinde vardığımız Dikili’den gümrük işlemleri sonrası 09.00 da kalkan feribotumuzla Midilli’ye hareket ediyoruz. Ayvalık koyları, deniz fenerleri ve güzelim adaları mavi ufukta yavaş yavaş uzaklaşırken, Ege denizinin kucağında ilerliyoruz. Yaklaşık 1 saat süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli limanına varıyoruz. Midilli bizi görkemli bir siluetle karşılıyor. Gümrük işlemlerinden sonra rehberimizle birlikte adanın merkez bölgesi Mytilini de şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Osmanlı döneminden kalma bir çok mimari eser göreceğiz, gezeceğimiz eski çarşı şehrin kalbinin burada attığını hissettirecek bizlere. Seramik ürünleri ,kandiller ,dağ çayı ve lezzetli fırın peksimetleri bizlere eşsiz bir nostalji yaşatacak. Bir buçuk saat sürecek bu turumuzun ardından adanın bir başka güzel köşesine Panagiouda bölgesine hareket ediyoruz. Burası misafirlerimize çok aşina gelecektir çünkü son dönemin popüler  tv dizisi 2 yaka 1 İsmail bu bölgede kurulu platosuyla çekimlerini sürdürmekte, burada iskele yakınındaki denize o konumdaki tipik rum mezeleriyle nam salmış balık restoranımızda öğlen yemeğimizi alıyoruz ( Ekstra 20 € içki dahil ) . Yemeğin ardından otelimize hareket ve odalarımıza yerleşme ve serbest zaman dileyen konuklarımız otelimizin plajında deniz ve güneşin keyfini sürebilirler. Saat 18.00 de otelimizden hareketle adanın en geleneksel köyü olan Agiasos dağ köyüne gidiyoruz. Burada köye özgün tahta oyma mobilya ,seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını geçip ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesini ziyaret ettikten sonra çarşı meydanında kahve molası ve bu dağ köyünden gün batımını seyrettikten sonra hareket ediyor ve akşam yemeğini almak üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemek sonrası serbest zaman ve geceleme otelimizde.

3.GÜN:MİDİLLİ

Otelde kahvaltı ve sonrası dileyen konuklarımzla (Molivos-Petra-Madamatos turu Ekstra 20 € öğlen yemeği dahil.)

İlk durağımız ada sakinlerince Midilli’nin en güzel kenti olduğu söylenen Molivos,burada önce görkemli ortaçağ kalesinden kenti seyrediyoruz.Dik bir yamaca yayılan rengarenk evleri, göz kamaştıran balıkçı limanı ve Arnavut kaldırımlı çarşısıyla görsel bir şölen olan Molyvos kentinden ayrılıp kısa bir süre sonra yüksek kayalıklar üzerine kurulmuş Panagia kilisesiyle bilinen Petra kentine varıyoruz, adanın rivierası olarak ünlenmiş kristal berraklığındaki deniziyle ünlü bu bölgede Ege’nin serin sularında keyifli bir mola verip öğlen yemeğimizi de burada alıyoruz ve saat 16.30 hareketle Petra plajlarından ayrılıp Mantamados köyüne hareket. Burada Ortodoks alemi için çok özel bir yeri  olan Taxiarchis manastırı ve kilisesini ziyaret edip ayrılmadan öncede manastırın avlusundaki gelenek olduğu üzere ballı yoğurt ve lokmanın tadına bakıyoruz. Ayrıca kiliseden ayrıldıktan sonra Yunanistan genelinde kaşar peyniri ile ün salmış bu köyde kısa bir peynir fabrikası turu ile zeytinyağında bekletilerek çok lezzetli bir meze olarak karşımıza çıkan Midilli kelle peynirini deneme fırsatı yakalayacaksınız. Dönüş yolunda Osmanlı döneminin en lüks oteli Sarlıca Palas önünde fotoğraf molası ve otelimize varış. Akşam saat 9 da siz konuklarımız için tertiplediğimiz kardeş türkülerin buluştuğu sirtaki ve zeybek namelerinin birbiriyle kucaklaştığı bir dans ve müzik ziyafetinin sergilendiği  Greek gecemiz olacak. Bu programa içki ve yemek de dahildir (Ekstra Yemek ve içkili Taverna Turu 20 €).Geceleme otelimizde.

4.GÜN: MİDİLLİ-DİKİLİ

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış ve limana hareket. Saat 10.00 da Midilliden hareket eden feribotumuzla 11.00 de Dikili’ye varış, gümrük çıkış işlemleri sonrası Ayvalığa hareket ediyoruz. Ayvalığa varışla beraber ilk olarak Şeytan sofrasından eşsiz Ege manzarasını seyre dalıyoruz. Daha sonra Cunda adasına hareketle burada eski Rum evleri, Taş kahve, Takıcılar çarşısı, Çınarlı Camisi görebileceğimiz birbirinden güzel yerler ve burada katılımcıların kendi imkanları ile alacağı öğle yemeği  için vereceğimiz serbest zaman sonrası dönüş yolumuz üzerinde Zeytinyağı müzesini ziyaret ettikten sonra İstanbul’a doğru yolumuza devam ederek akşam yemeği için katılımcıların kendi imkanları ile Orhangazi’de yiyecekleri köfte molası sonrası Yalova-Eskihisar feribot güzergahı kullanılarak İstanbul’ dönüş ve rüya gibi geçen bu 3 günlük turun ardından konuklarımızın İstanbul’daki buluşma noktalarına bırakılmasıyla beraber turumuzu sonlandırıyoruz.

Detaylar:

 • Rezervasyon için;  0216 550 32 32 – 0216 550 08 08
 • Lesvos  adasına gidiş dönüş feribot ücreti 30 Euro.

 

 • 0-6 Yaş çocuk feribot ücretsiz,6-12 yaş çocuk ücreti ise 15 Euro’dur.
 • Katılımcıların pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Vize işlemleriniz için Megalo Tour ile irtibata geçiniz. 0216 550 32 32 – 0216 550 08 08
 • Vizesi konsolosluk tarafından kabul edilmeyen veya vize reddi alanların vize harçları ve sigorta bedelleri konsolosluk banka hesabına yatırıldığı için iade edilememektedir.
 • Pasaportunda daha önce KKTC giriş damgası olanlar Yunanistan vizesi alamamaktadır.
 • Yeşil pasaport sahipleri için vize gerekmemektedir.

Konaklama Yapılacak Oteller:

 • Midilli’de 4* Lesvos-Inn Hotel 2 gece oda kahvaltı www.lesvosinn.gr/tr/      

Ücrete Dahil Olanlar:

 • Lüks otobüsler ile gidiş-dönüş ve ikramlar,
 • Midilli Lesvos-Inn Hotel’de 2 gece oda kahvaltı konaklama www.lesvosinn.gr/tr/      
 • Midilli Şehir merkezi turu, Agiassos kasabası turu ve otel transferleri
 • İstanbul-Dikili yada Ayvalık kara ulaşımı, Ayvalık yada Dikili-İstanbul kara ulaşım ücretleri.
 • Ayvalık, Cunda adası ve Sarımsaklı bölgelerine rehber eşliğinde geziler.

Ücrete Dahil Olmayanlar:

 • Ada içerisinde yapılacak tüm ekstra turlar,
 • Lesvos(Midilli)  adasına gidiş dönüş feribot ücreti 30 Euro.
 • 0-6 Yaş çocuk feribot ücretsiz,6-12 yaş çocuk ücreti ise 15 Euro’dur.
 • Yurt dışı çıkış harcı(15 TL)
 • Tüm kişisel harcamalar
 • Vize ücretli 100 Euro