BUTİK VAN TURU // 25 – 27 MAYIS

VAN GÖLÜ HAVZASI TURU

25 – 27 MAYIS 2018 // 2 GECE 3 GÜN

van2

1.GÜN (İSTANBUL – VAN)

Pegasus Havayollarının 06.35 uçağıyla yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından doğunun incisi olarak adlandırılan Van’a ulaşıyoruz. Saat 08:40 ‘da Van Havalimanında misafirlerimizi karşılıyor ve otelimizde kısa bir molanın ardından Van Gölü kıyısında Yöresel Van Kahvaltısı alıyoruz.  Aghtamar Adasına Tekne Turu, Aghtamar Kilisesi gezisi ve Ada’da gezintisi sonrası Van Gölü güney sahili boyunca Tatvan’a hareket. Nemrut Krater Gölüne minibüslerle çıkıp; Büyük göl, Sıcak göl, Buhar Bacalarını gezip öğle yemeğini Tatvan’da alıyoruz. Daha sonra Ahlat Selçuklı Mezarlığı ve Kümbetlerini ve Eski Harabe Şehri gezdikten sonra Van’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde( *****)

van1

2. GÜN (VAN)

Otelde Kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Bendimahi çayı üzerine kurulu Muradiye Şalelesi’nde çay ve fotoğraf molası veriyoruz. Muradiye’yi ve Yavuz Sultan Selim ile Şah İsmail’in karşılaştıkları Çaldıran Ovasını görüp panoramik Tendürek Volkanik Dağı eşliğinde Doğubayazıt’a varıyoruz. Ağrı Dağı( Ararat)nı fotoğrafladıktan sonra Öğle yemeğini şehir merkezinde aldıktan sonra görkemli duruşuyla zamana meydan okuyan İshak Paşa Sarayını geziyoruz. Şehir merkezindeki serbest zamandan sonra Van’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde(*****)

van3

 

3.GÜN (VAN – İSTANBUL)

Otelde alacağımız Kahvaltı sonrası Hoşap Kalesi ve Çavuştepe Kaleleri gezileri, Eski Van Şehri( TUŞBA) gezisi, Van Kalesi gezisi sonrası Van Kedi Evi ve Arubani ART(Urartu ve Ermeni Gümüşü) , Yöresel öğle yemeği sonrası  Havalimanı’na hareket. 16:05 Pegasus uçağıyla İstanbul’a dönüş.

 

GEZİ ÜCRETİ 5* OTELDE ÇİFT KİŞİLİK ODALARDA YARIM PANSİYON KONAKLAMA, REHBERLİK VE GEZİLER DAHİL 1050TL’DİR.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

 • 2 gece 5* Hilton Hotel’de yarım pansiyon konaklama (kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve çevre gezi ulaşımları,
 • Rehberlik hizmetleri,
 • Seyahat sigortası,
 • İlk gün alınacak yöresel Van kahvaltısı,
 • Aghtamar Adasına Tekne Turu,
 • Nemrut Krater Gölü’ne çıkışta minibus ücreti,
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
 • Zorunlu Seyahat Sigortası.

 

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 

 • Pegasus Havayolları gidiş – dönüş uçak bileti,
 • Öğle yemekleri
 • Akşam yemeklerinde alınan içecekler
 • Özel harcamalar ve otel ekstraları,

 

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:

Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak fotoğraf makinesi, güneş kremi, rahat kıyafetler.

 

Notlar:

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.

Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde güzergâhta ve tur programda değişiklik yapılabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Megalo Tour gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergâhında, otellerde, araç tiplerinde ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.

Turu satın alan misafirler kendileri ve beraber seyahat ettikleri kişiler adına bunu kabul etmiş sayılırlar.