DİYARBAKIR – MARDİN – MİDYAT TURU // 08 -10 KASIM 2019

DİYARBAKIR – MARDİN – MİDYAT TURU

08 – 10 KASIM 2019 // 2 GECE 3 GÜN

MARDIN1

1.GÜN (İSTANBUL – DİYARBAKIR – MARDİN)

Sabiha Gökçen’den Pegasus Havayolları 08.00 uçağıyla yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından Diyarbakır’a varıyoruz. İlk olarak Hasan Paşa Hanı’nın otantik ve tarihi ortamında yöresel bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası; Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Diyarbakır Surları (Keçi Burcu),Dicle Nehri ve On Gözlü Köprüyü gezdikten sonra öğle yemeği yemek üzere Mardin’e geçiyoruz. Daha sonra Sabancı Kent Müzesi, Eski Postane Binası (Şantana Konağı),Ulu Camii, Abbaralar’ı görüp otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki otelimizde.

MARDIN2

2. GÜN (MARDİN)

Kahvaltı sonrası Antik DARA Kentini geziyoruz. Süryanilerin Vatikan’ı olarak bilinen Deyrul Zaferan Manastırı’nı ziyaret ettikten sonra Mezopotamya Ovasına bakan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Kırklar Kilisesi ve Zinciriye Medresesi’ni gezip eski Mardin’de serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’deki otelimizde.

MARDIN3

MARDIN4

3.GÜN (MARDİN – MİDYAT)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası küçük Mardin olarak bilinen SAVUR ve Hristiyanlığın üç mezhebine ait kiliselerin yan yana olduğu terk edilmiş KILLIT Köyü’nde zaman geçiriyoruz. Öğle yemeğini Midyat’ta alıyoruz. Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırı’nı gezdikten sonra Midyat’ta Devlet Konuk Evi olarak  kullanılmış eski bir Süryani Konağını geziyoruz, Ünlü Telkari Gümüşçüler çarşısındaki serbest zaman sonrası Antik HASANKEYF şehrini gezmeye gidiyoruz. Akşam da Pegasus Havayolları 21.00 uçağı ile İstanbul’a dönüş.

MARDIN5

GEZİ ÜCRETİ ÇİFT KİŞİLİK ODALARDA 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA, REHBERLİK VE GEZİLER DAHİL 1300TL’DİR.

**Tek kişi konaklama farkı 350TL’dir.

2 yetişkin yanında konaklayacak 1 adet  0-5 yaş çocuk ücretsiz, 1 adet 6-11 yaş çocuk 750TL’dir.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ:

  • Mardin’de 2 gece Artuklu Kervansaray’da yarım pansiyon konaklama (kahvaltı ve akşam yemeği – set menü ) http://www.artuklu.com/
  • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve çevre gezi ulaşımları,
  • Rehberlik hizmetleri,
  • Zorunlu Seyahat Sigortası,
  • İlk gün varışla birlikte Diyarbakır’da alınacak kahvaltı

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Gidiş – dönüş uçak bileti,
  • Öğle yemekleri,
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
  • Akşam yemeklerinde alınan içecekler,
  • Özel harcamalar ve otel ekstraları,

 

BU GEZİ İÇİN GEREKLİ KİŞİSEL MALZEMELER:

Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak fotoğraf makinesi, güneş kremi, rahat kıyafetler.

 

Notlar:

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.

Tur programında yer alan güzergâh üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde güzergâhta ve tur programda değişiklik yapılabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Megalo Tour gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergâhında, otellerde, araç tiplerinde ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.

Turu satın alan misafirler kendileri ve beraber seyahat ettikleri kişiler adına bunu kabul etmiş sayılırlar.